Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Dziennik budowy. Inwestorzy Marta, Bartek i Błażejek. Projekt Jaskółka II.

wpisy na blogu

#21 Działamy dalej – na tapecie strop

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-07-30
wyślij wiadomość

Powoli działamy dalej, kolejny punkt programu to strop. W jaskółce mamy dwa poziomy stropu, nad garażem i pomieszczeniem gospodarczym jest niżej niż nad resztą domu. Jednocześnie górna sypialnia i garderoba jest również niżej niż pozostałe pomieszczenia.

Zdecydowaliśmy się na kształtki wieńcowe, nie te wypasione ceramiczne ale nieco tańsze aczkolwiek również wytrzymałe keramzytowe. Pustaki żużlobetonowe. Wszystko od lokalnego producenta po dokładnych analizach cen i kosztów transportu. Rozbieżności cenowe są dość spore.

Tak więc powoli rośnie las stempli w naszym domu, na pierwszy ogień idzie dolna część włącznie z żelbetowym stropem nad częścią garażu. Wykonawca załamany jest ile tam trzeba wpakować zbrojenia, dwie siatki z drutu 12 o oczku 15cm, masakra, samochód można by na tym parkować a tak naprawdę nic tam nie będzie stało na tym tarasie (może leżak i suszarka na pranie). Tak więc drugi taki taras który mamy nad salonem kazałem przedyskutować z kier.budem i zrobić z cieńszego drutu bo to faktycznie przesada co zresztą zobaczycie na poniższych zdjęciach. Nie można tego zrobić na terivie ponieważ na górze trzeba zadbać o izolacje przeciwwodne i docieplenie balkonu + płytki co wymaga trochę miejsca więc woleliśmy nie kombinować i zrobić zgodnie z projektem.

Kształtki jakie wybraliśmy, nie są może z najwyższej półki, ale rolę swoją spełnią na pewno, u sąsiada wylali strop w takie kształtki miesiąc temu, nic nie pękło, wszystko się trzyma. Ale … ponieważ zawsze jest jakieś ale: nie wolno lać betonu z gruszki bezpośrednio na kształtki ponieważ ciśnienie betonu może połamać kształtki. Dodatkowo chłopcy łączą je na klej do gresu co powinno dodatkowo wzmocnić konstrukcję.

Mamy już również pierwsza część komina, na razie wyciągnięty ponad strop, wygląda naprawdę nieźle, jedno co mnie zdziwiło to, że przywieźli go na jakimś małym autku bez hds i musiałem się trochę nagimnastykować żeby to wszystko rozładować. Komin zamówiłem 9 metrów, dlatego kazałem podmurować pod kominem dwie warstwy z bloczka fundamentowego którego zostało mi z 5 palet, zawsze to tańsze jak szukać później pół metra komina i sztukować coś. Myślę, że to dobry pomysł, bo skoro ludzie robią komin od stropu to i tak można, tym bardziej, że dojdą jeszcze jakieś docieplenia podłogi + płytki.

pustaki stropowe na całosć, oraz część kształtek:

mojabudowa.pl - blog budowlany

podciąg i szalunek pod część żelbetonową stropu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

pierwsze kształtki wieńcowe:

mojabudowa.pl - blog budowlany

w pomieszczeniu gospodarczym:

mojabudowa.pl - blog budowlany

przejście z garażu do pom.gospodarczego a w tle komin:

mojabudowa.pl - blog budowlany

tona stali w miejscu raczej nie wymagającym takiego zbrojenia, no ale cóż, zrobione to niech tak zostanie:

mojabudowa.pl - blog budowlany

początki lasu stempli:

mojabudowa.pl - blog budowlany

nadproże wjazdu do garażu, zalejemy razem ze stropem:

mojabudowa.pl - blog budowlany

góra komina i przejscie do salonu trójnikiem 45st, fi200 pod kominek:

mojabudowa.pl - blog budowlany

część belek stropowych:

mojabudowa.pl - blog budowlany

#20 Komin zamówiony

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-07-12
wyślij wiadomość

Witajcie

U nas praca idzie pełną parą, jutro powinny byc skończone wszystkie nadproża (oprócz salonu i garażu bo te trzeba lać) oraz zalane słupy.

Tymczasem rozpracowałem kominy: zgodnie z tym co chciałem wcześniej jeden ciąg systemowy do kominka, drugi ciąg z wentylacją. Te dwa ciagi i wentylacja jako jeden komin, ponieważ wentylacja będzie mechaniczna drugiego komina nie potrzebujemy.

Natomiast drugi ciąg wybudujemy tylko z kształtek kominowych, bez wkładu, docelowo ma być gaz wspomagany kominkiem z DGP a tym drugim ciągiem prawdopodobnie zrobimy doprowadzenie powietrza i odprowadzenie spalin z pieca gazowego, albo pozostanie on pusty jako awaryjny (na wypadek jak by Ruskie zwariowali a z nimi cena gazu lub jego brak).

Komin zamówiłem z firmy KOM-WENT, mój brat też taki ma, wcześniej firmę tą polecał mi szef naszej ekipy budowlanej. Zamówień mają chyba sporo, bo dostawa najwcześniej na początek przyszłego tygodnia. Poza tym po wejściu na oficjalną stronę KOM-WENTu wyświetla się komunikat, ze pojawiły się na rynku podrabiane kominy właśnie tej firmy. O czym to świadczy ?? - muszą być dobre :) a do tego w rozsądnej cenie.

Ja będzie naprawdę wyjdzie oczywiście w praktyce.

Zamówiłem pierwszy z lewej i pierwszy z prawej, zestawione razem stworza jeden komin z dwoma ciągami i wentylacjąx2. ten mały będzie systemowy fi200 pod kominek, drugi w środku pusty. wysokość 9 metrów.

mojabudowa.pl - blog budowlany

#19 Ściany rosną w oczach

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-07-06
wyślij wiadomość

Ściany naszej Jaskółki rosną w oczach. Po trzech dniach pracy jest bardzo dużo zrobione, jesteśmy mega szczęśliwi. Ekipa robi dobrze i czysto, codziennie po sobie sprzątają do tego mają zawrotne tempo. Nie będzie mnie w domu 9 dni, jak wyjeżdżałem bloczki stały w kupie koło stanu zero, jak wrócę będą wymurowane wszystkie ściany nośne do nadproży bo te jeszcze nie wiem jak zrobić. Chcemy żeby rolety schowały się w warstwie ocieplenia więc jak wrócę ruszam na objazd sklepów z oknami, muszę popytać jak przygotować nadproże żeby ten myk się udał.

Tymczasem żonka moja domówiła jeszcze 6 palet ceramiki, razem będzie 28 palet.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

#18 Ścian zalążki

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-07-03
wyślij wiadomość

Pierwsza warstwa Edera już stoi, teraz powinno szybko pójść, niech tylko pogoda dopisze i będzie git. Jak w poniedziałek wrócę z Austrii będzie już na pewno co podziwiać, choć nawet to co zobaczyłem dzisiaj na zdjęciach napawa mnie radością i optymizmem :) nasza jaskółka realnie zaczyna rosnąć.

Eder na zdjęciach prezentuje się super.

Jeśli chodzi o izolację to kier bud polecił papę termozgrzewalną pod bloczkami i później pod całością podłogi, dlatego zrezygnowaliśmy z folii bo nie da się jej dobrze połączyć z papą, poza tym papa pewniejsza.

Teraz muszę rozkminić problem kominów. Jeden na pewno systemowy pod kominek, drugi chyba wybudujemy z kształtek systemowych ale w środku będzie pusty (jak coś trzeba będzie podłączyć wtedy się odpowiednią rurę górą wsunie), rurę od pieca gazowego najkrótszą drogą przez ścianę chciałbym wyprowadzić, przy piecach do 24kw tak można bez przeszkód.  

No i kształtki stropowe, muszę poszukać czegoś w rozsądnej cenie. Sąsiad zrobił z takich fajnych pokrytych ceramiką, drugi z keramzytowych i też się strop trzyma, jak różnica w cenie będzie spora weźmiemy te z keramzytu.

Eder z bliska

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

pierwsze kąty, tu klatka schodowa:

mojabudowa.pl - blog budowlany

przejście z pom.gospodarczego do domu:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

pokoik na dole:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

#17 Materiał na ściany nośne dojechał

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-07-02
wyślij wiadomość

Miał być na początek przyszłego tygodnia, przyjechał wczoraj przed południem (takie zmiany terminów to ja lubię), piątka z plusem dla hurtowni która to załatwiała. Dzisiaj chłopaki zaczęli murować, nie wiem jak im idzie bo teraz pilnuje tego żonka, ja znów w świat pojechałem, tym razem tydzień w Austrii. Ale nie mogę się doczekać pierwszych efektów, wreszcie zacznie to to dom przypominać :)

ciekawy jestem jak ściana wyjdzie z EDERa, mam nadzieję, że fajnie i opłaciło się trochę przepłacić za metr2 w stosunku to najbardziej popularnej konkurencji. Parametry cieplne to jedno ale późniejsze oszczędności przy tynkowaniu i ocieplaniu (mam nadzieję) to drugie.

Oczywiście nie obyło się bez problemów, bo jak mi zależało żeby palety jak najlepiej ustawić, najlepiej na płycie to całą noc lało i nie było szans na działkę wjechać i samochód z drogi podawał palety na tyle na ile sięgnął hds. No nic ekipa się trochę nadźwiga ale na to wpływu nie miał nikt.

A ja tymczasem znalazłem pomocnika do podlewania :) mały inwestor miał zabawy że hej :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

A to już wspomniana ceramika. EDER.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

bartosz--h
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 78122
Komentarzy: 124
Obserwują: 35
On-line: 9
Wpisów: 52 Galeria zdjęć: 350
Projekt JASKÓŁKA II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Sobótka
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2013 październik
2013 wrzesień
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2012 listopad
2012 październik
2012 sierpień
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2010 grudzień
2010 listopad

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników