Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Dziennik budowy. Inwestorzy Marta, Bartek i Błażejek. Projekt Jaskółka II.

wpisy na blogu

#29 Taras i szykowanie domu na zimę.

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-10-31
wyślij wiadomość

Zrobić dach w tym roku to nasz główny cel. Problem w tym, że nie możemy ruszyć z miejsca bo 2 tyg spóźnia się drewno. Ostatecznie, nauczony doświadczeniem obstawiam, że będzie w czwartek. Dachówka też jakoś w przyszłym tygodniu powinna pojawić się już u nas na działce. Cały dach zamówiłem w jednej hurtowni dlatego mogłem liczyć na dobre rabaty.

Natomiast korzystając z wolnych chwil popracowałem troszkę na działce. Kupiłem kosę spalinową i wykosiłem nasze chaszcze, co się dało poszło z dymem reszta schnie. Posprzątałem trochę w środku i ogólnie wokół domu, tak żeby na wiosnę jak śnieg stopnieje było mniej roboty. Wymurowałem taras za domem, to było wyzwanie, miejscami szło jak krew z nosa, dużo docinek, zakrętów, masakra, ale dałem radę. Pozostaje jeszcze decyzja czym to wykończyć, nie za bardzo chcę lać płytę i dawać kafle do to ładnie wygląda kilka pierwszych lat, myślę, że dobrze to zagęścimy, czyli poleży tak z rok zasypane piaskiem , później wykończymy ta jakimś kamieniem i problem z głowy. Zabiłem też większość okien na zimę, zdecydowaliśmy już dawno, że okna wstawimy dopiero koło kwietnia-maja przyszłego roku, chcemy żeby budynek przewiało i troszkę wysechł przez zimę.

Tymczasem czekamy na więźbę, a w tym tygodniu jeszcze kopanie studni na deszczówkę i być może pod wymiennik gruntowy to wentylacji mechanicznej, miał być powietrzny ale chyba zrobimy wodny, łatwiejszy do wykonania a i nasze warunki gruntowe wydają się lepsze do wymiennika gruntowego wodnego. Glina w końcu cały rok jest wilgotna.

 

kilka zdjeć obowiązkowo :)mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

efekt końcowy + zabite okna i drzwi.

mojabudowa.pl - blog budowlany

4Komentarze
Data dodania: 2011-10-31 22:27:40
gratuluję, nie ma to jak samemu wykonywać prace przy domu :) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-06 19:56:43
Witaj Bartku,fajny taras mój mąż zrobił taki jak jest w projekcie. Widzę,że mamy ten sam cel zakryć dach no my chyba wstawimy okna ,bramę i drzwi zew.(już zamówiliśmy),od piątku są cieśle już zaczęli robić- zobaczymy kiedy skończą(robią tylko więźbe bez deskowania)Pozdrawiamy :)
odpowiedz
jaspol  
Data dodania: 2011-11-08 20:19:41
Mam nadzieję, że dach już gotowy :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-09 17:43:37
haha dobry dowcip. Już mi ciśnienie puszcza, wieźba spóźniona o tydzień, teraz ekipy doczekać się nie mogę. Efekty są takie że nawet jedna murłata nie została zamontowana. No nic będą w deszczu robić jak w słońcu się nie chce.
odpowiedz

#28 Dachówka wybrana

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-10-06
wyślij wiadomość

Dość sprawnie poszło nam wybieranie dachówki. Chcieliśmy coś płaskiego i nowoczesnego, padło na Rupp Ceramica model Turmalin kolor Antracyt. Czekamy na wyceny dachu z kilku hurtowni a w sobotę chcemy pojechać zobaczyć dach ubrany w Turmalin na żywo, aczkolwiek myślę, że decyzja już zapadła. Do tego srebrne, cynkowe lub w kolorze patyny rynny być może prostokątne, biała deska krańcowa, brązowa podbitka, brązowe okna i rolety i jasna elewacja, powinno się ładnie zgrać.

Czas oczekiwania na dachówkę w zależności od hurtowni od 2 do 5 tygodni jest terminem zadowalającym bo dopiero 20 października ma być więźba a jej ułożenie potrwa znając życie minimum 2 tygodnie.

Kilka słów o Turmalin ze strony producenta:

Turmalin to propozycja niezwykłej dachówki, która przekonuje swoim wzornictwem. Ze względu na proste kontury Turmalin w szczególności nadaje się do architektury nowoczesnej. Zmienny odstęp łat sprawia, że dachówka ta jest bardziej wydajna i tym samym idealnie nadaje się do nowoczesnego budownictwa lub do obiektów poddanych renowacji.

Dopuszczalne są niewielkie różnice nasycenia barwy poszczególnych dachówek, a w przypadku koloru kasztanowego różnice te są zamierzonym efektem.  

Zalety produktu:

  • proste kontury,
  • połączenie dobrego wzornictwa i walorów techniki,
  • doskonały do budownictwa nowoczesnego i do obiektów poddawanych renowacji,
  • szeroki wybór kształtu dachówek i akcesoriów dachowych,
  • dopasowany pod względem kształtu, koloru oraz materiału.

Podstawowe dane techniczne

  • wymiary: 280 x 475 mm
  • waga: 4,4 kg /szt.
  • minimalne zalecane nachylenie połaci: 30 stopni
  • średnia długość pokrycia: 355-380mm
  • średnia szerokość pokrycia: 240 mm
  • średnie zapotrzebowanie: 11,1-11,8 szt/m2

kolor antracyt to ten pierwszy z lewej.

 mojabudowa.pl - blog budowlany

I teraz jedna sprawa która mnie lekko martwi: a mianowicie waga jednej sztuki to 4,4 kg x 11,8 szt/m2 = 51,92 kg.

W projekcie mamy napisane: ciężar pokrycia wraz z łatami nie większy niż 55km/m2 połaci. I tu moje pytanie do Jaskółkowiczów – braliście to pod uwagę toczka w toczkę? Ile mogą ważyć łaty na jednym metrze kwadratowym dachu?

Tymczasem ja korzystając z ostatnich ciepłych dni i wolnego czasu codziennie spędzam kilka godzin na budowie, uporządkowałem lekko ogólny bałagan, poprawiłem izolacje poziome pomiędzy bloczkiem fundamentowym na pierwszą warstwą ścian na zewnątrz budynku i zabrałem się murowanie tarasu

 

 

2Komentarze
Data dodania: 2011-10-06 22:40:28
Piękna dachówka - mam podobną, to wiem coś o tym
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-07 21:25:45
Bardzo ładna dachówka !!!My tez mamy z Ruppa model rubin 13V i jesteśmy bardzo zadowoleni !!!
odpowiedz

#27 Nowy wieniec

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-10-03
wyślij wiadomość

Zebrałem się w sobie, podwinąłem rękawy, trochę pomogli rodzice i dużo teść przy wylewaniu. Zacząłem w zeszłą środę a dzisiaj zalaliśmy nowy wieniec.

W środę odciąłem stary wieniec i półtorej warstwy Edera, oryginalnie powinno być 2 bloczki + wieniec, zrobiliśmy 2bloczki+15 cm +wieniec.

W Czwartek jeszcze trochę walki młotem, trochę kucia, generalnie już kosmetyka. Skręcanie zbrojenia, wiercenie pod kotwy.

Piątek szykowanie kotew, ostatnie wiercenia. W słupkach nawierciliśmy otwory pod pręt fi16 o głębokości 20 cm, w to wpuściłem specjalną kotwę chemiczną a następnie wcisnąłem pręt żebrowany fi 16. Po 15 min nie dało się tego ruszyć. Następnie do wklejonych prętów zamocowałem zbrojenie tak aby pręty weszły w środek. Sztywne wyszło muszę przyznać.

Sobota to szalunki.

Dzisiaj zalaliśmy. 10 betoniarek betonu, 3 godziny zalewania, mieszania i po sprawie, będziemy mieli taki dom jak chcemy.

Koszta: hmm nie wiem, nie odebrałem jeszcze faktur z hurtowni ale: 10 prętów  6 mb żebrowanych fi16, 4 pręty 6mb na strzemiona, 10 worków cementu, 400 kg żwiru (40 zł), 3 kotwy chemiczne, trochę drutu wiązałkowego, piasku i wody, 2 tarcze do gumówki, 2 wiertła do betonu, flaszka za użyczenie dobrego młota i gumówki (raczej droga flaszka to będzie) dużooo pracy własnej.

Na 20 października mamy mieć więźbę. Powoli rozglądamy się za dachówką, chcemy płaską. Na razie byliśmy w jednej hurtowni w Dzierżoniowie i mają Creatona, ale dla nas za droga raczej będzie to zabawa, wychodzi 72 netto za metr2 dachówki podstawowej + dodatki i VAT wiec po upustach licząc około  80 zł na dachówkę podstawową w uproszczeniu 80x200 m2 = 16tyś + pewnie z 5 tyś za dodatki = 21 tyś. A gdzie okna dachowe, rynny, folie, wyłaz dachowy i wszystko co niezbędne przy dachu. Do tego termin oczekiwania to półtorej miesiąca jak dobrze pójdzie. Nie mamy półtorej miesiąca, nie mamy tez chyba tyle kasy choć dach w tej dachówce wygląda super, jest jeden w Pieszycach koło Dzierżoniowa gdzie skierował nas Pan z hurtowni.

Jutro poszukiwań część 2, tym razem kierunek Wrocław a dokładniej Bielany Wrocławskie.

Kilka foto strzałów:

przycięta ścianka kolankowa.

mojabudowa.pl - blog budowlany

to co odcięte z hukiem poleciało na ziemię

mojabudowa.pl - blog budowlany

przygotowane zbrojenie

mojabudowa.pl - blog budowlany

nawiercone otwory pod kotwy które mają trzymać nowy wieniec na miejscu

mojabudowa.pl - blog budowlany

kotwa chemiczna o której byla mowa ciut wcześniej

mojabudowa.pl - blog budowlany

pręty juz na miejscu, mocno trzymaja się w ścianie

mojabudowa.pl - blog budowlany

na słupku otwory przewiercone na wylot, pręty oczywiście w całości

mojabudowa.pl - blog budowlany

nowy wieniec, z tyłu domu

mojabudowa.pl - blog budowlany

od drogi.

mojabudowa.pl - blog budowlany

2Komentarze
Data dodania: 2011-10-05 09:20:35
Podziwiam za upór Bartku:) Odwaliłeś kupę roboty, a sumie to się nie dziwię, bo jeżeli miałbyś żałować później... Ja zamierzam jednak zrobić cztery bloczki + wieniec
odpowiedz
Data dodania: 2011-10-05 15:06:16
Dokładnie. decyzja nie była łatwa, bo wiedziałem że sporo się narobię. Ale ostatecznie zależy nam na zwartym wyglądzie zewnętrznym i nisko posadowionym dachu, tak jak w oryginale. Poza tym pokoje na górze były kosmicznie duże. Myślę że trzy bloczki+wieniec to naprawdę dużo. Wiadomo jak to jest, jedna decyzja pociąga za sobą kolejne.
odpowiedz
bartosz--h
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 78122
Komentarzy: 124
Obserwują: 35
On-line: 9
Wpisów: 52 Galeria zdjęć: 350
Projekt JASKÓŁKA II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Sobótka
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2013 październik
2013 wrzesień
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2012 listopad
2012 październik
2012 sierpień
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2010 grudzień
2010 listopad

OBECNIE NA BLOGU
8 niezalogowanych użytkowników