Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Dziennik budowy. Inwestorzy Marta, Bartek i Błażejek. Projekt Jaskółka II.

wpisy na blogu

#13 Idziemy powoli w górę

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-05-30
wyślij wiadomość

Jeszcze półtorej tygodnia murowania jeśli będzie pogoda i chłopaki powinni skończyć murowanie stanu zero. Później trzeba wszystko wymazać dysperbitem 2 razy, co jest po mojej stronie do zrobienia i przykleić styropian. Styro będzie XPS ten wodoodporny, może i droższy ale żadnej siatki i kleju nie wymaga, a i na pewno pewniejszy pod ziemią będzie, bo skuteczność styropianu zwykłego narażonego na ciągłą wilgoć  jest dla mnie znikoma. Jak już w środku zasmarujemy, trzeba by koparkę wezwać, niech ze środka trochę ziemi wybierze, resztę się rozplantuje tak żeby z pół metra piasku wsypać i powinno być git.

Po ostatniej rozmowie z kier.budem robimy 6 warstw. Miało być do sznurków, bo później dojdzie jeszcze styropian pod podłogę i wylewki a docelowo poziom podłogi ma być 50 cm ponad poziomem drogi. 6 warstwa wychodzi połową ponad sznurek, ale te kilka cm... będzie wyżej woda nie zaleje :)

Jeśli chodzi o materiały na ściany, kupimy coś lepszego, po rozmowach z różnymi wykonawcami, doszedłem do wniosku, że oszczędność na tańszym materiale na tym etapie jest znikoma, bo później wychodzą straszne nierówności i jest problem przy tynkach lub ociepleniu.Oczywiście ceramika.

A w międzyczasie sąsiedzi postawili płot. Nieźle mnie urządzili, nie wiem jak koparką teraz wjedzie ale trzeba będzie coś wymyślić bo rozebrać tego się nie da. Płot oczywiście za nisko się zaczyna, wystarczy popatrzeć gdzie im się kończy stan zero a gdzie jest dół ogrodzenia. Na pierwszy rzut oka widać znaczną różnicę poziomów. Jak dotarłem na działkę, słupki były już osadzone i dupa. Będziemy się martwić później jak z tego wybrnąć, najwyżej się zasypie z 30 może 40 cm od dołu albo sobie rowek melioracyjny na granicy zrobimy :).

Kilka ujęć:

Stan na dziś: ścianka pomiędzy kuchnią a spiżarką i garderobą.

mojabudowa.pl - blog budowlany

prawa strona, czyli pod pokoik na dole, spiżarnię, łazienkę, kuchnię.

mojabudowa.pl - blog budowlany

front garażu

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ni o to ogrodzenie. Generalnie mi się podoba, tylko że tak z miesiąc mogli się wstrzymać :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

 

#12 Energia

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-05-23
wyślij wiadomość

Jakoś ostatnio na dniach taki oto widok. Energia = cywilizacja, zawitała na plac boju.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

 

#11 Ława fundamentowa zalana

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-05-15
wyślij wiadomość

Zalali nam ławę fundamentową, trzy betoniarki o 7:30 rano, znów pogrom na osiedlu i zero spania, jeszcze kilka takich akcji i sąsiedzi mnie wyklną :) szczególnie że to sobota. Mogę odetchnąć z ulgą, jakiś procent pierwszego etapu za nami. Mam nadzieję, że dalej już pójdzie bez dodatkowych nieplanowanych kosztów i zgodnie z harmonogramem, łudzić się można co :)? wiadomo, że to budowa i dużo czynności i operacji trzeba zgrać w czasie ale na szczęście ten nas aż tak nie nagli więc ciesząc oko jakimś postępem prac mówimy sobie: damy radę!!!. 

Teraz casting na materiał na ściany, na razie zbieram informacje z netu, na pewno ceramika, tylko skąd i jakiego producenta oto jest pytanie. Zasięgając języka tu i ówdzie zdania są podzielone, jedni mówią bierz ten lepszy bo ściana będzie bardziej prosta i lepiej się robi, inni zaś, że nie ma sensu inwestować w drogi materiał jeśli chcemy dać ocieplenie 20cm i lepiej różnicę w cenie dopłacić do lepszego ocieplenia. I weź tu bądź człowieku mądry :) wrócę to porozmawiam z moją ekipą, pojeżdżę po hurtowniach i składach zobaczę co tam mają. Do sprawdzenia kilka pozycji:

1) EDER produkcji niemieckiej; 380 x 250 x 238mm; zużycie 10,5 szt / m

2) Leier; 250 x 375 x 238 mm; 10,7 szt./m2

3) Wienerberger Porotherm 25 P+W; 250 x 373 x 238 mm; 10,7 szt./m²

4) UNIPOR 24 produkcji niemieckiej; 373 / 240 / 238mm; 11 szt / m2

5) Cerabud KROTERM 25 P+W; 250 x 380 x 238mm; 11 szt / m2

6) TERMOton P+W 25 ZCB Owczary; 325 x 250 x 235mm; 12,5 szt/m2

A wy co polecacie z ceramiki, sugestie mile widziane.

Poniżej fotogaleria zbrojenia przed zalaniem i już zalanej ławy.

przepust pod fundamentem na prad:mojabudowa.pl - blog budowlany

 

przepust pod ławą na wodę i młody nadzór budowlany czuwa :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

pokój na dole, dalej łazienka a na lewo wejście:

mojabudowa.pl - blog budowlany

A to zdaje się pod pomieszczenie gosporarcze.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Tutaj w akcji pompa i zalewanie ławy fundamentowej:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

6Komentarze
Data dodania: 2011-05-15 10:31:33
pytanko
jaka głębokość macie tych fundamentów w ziemi?? dzięki za odp.
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-15 11:41:14
piękne fundamenty :) powodzenia.
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-16 06:29:55
bartosz
ania-i-cinek: docelowo miało być 100 cm w dół od poziomu gruntu rodzimego. Wtedy ława 40 cm i dalej bloczki 7 warstw. teraz trochę się pozmieniało przez chudy beton, na pewno pójdzie mniej bloczków ale to wyjdzie przy murowaniu. Bloczki mają być jutro, nadmiar pójdzie pod schody i pod balkon więc spox. Pozdro z USiA
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-17 14:47:17
materiały
Odnośnie materiałów na ściany. Mieliśmy...i mamy jeszcze w zasadzie ten sam dylemat. Czy droższe czy tańsze ? Generalnie mieszkamy w budownictwie TBS i moja żona skwitowała to na koniec słowami - że takie właśnie TBS-y budują z najtańszych materiałów - co zresztą szybko widać - a my sami chcemy z takich materiałów budować. I..generalnie zostajemy chyba przy droższych np. Wienerberger. Kilku budujących również mi doradziło, żeby ściany i dach robić porządne a oszczędzać bedziemy jak już na wykonczeniu np. nie kupię baterii do prysznica za 500 tylko za 100 :) Pozdrawiam Blogowicza
odpowiedz
maciek  
Data dodania: 2011-05-19 22:27:09
Wart polecenia jest eder lub porotherm wienerberger,są mocne i nierozpadają się jak leier którego parę sztuk miałem i twierdzę że pustaki leiera to wielkie nieporozumienie,szkoda pieniędzy wydawać na tą markę.
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-20 01:30:37
co do materiałów
też tak właśnie myślę o czymś lepszym. Zawsze wychodziłem z założenia, że na tanie stać bogatego, bo raz kupi tanie a później dołoży i kupi drogie. Taki można sobie baterię do wanny kupić, ściany stawia się raz i mają stać. Tak więc będę szukał czegoś dobrego gatunkowo przy rozsądnej cenie. Wiem, że później mniej materiału pójdzie przy tynkach i takich tam historiach wykończeniowych.
odpowiedz

#10 Pilnuj albo płać

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-05-11
wyślij wiadomość

Mam ten problem, że strasznie dużo wyjeżdżam, średnio jestem w domu tydzień w miesiącu. Budować się chcemy i musimy, tzn ja i żonka moja, no i junior – synek nasz, grono ludzi nam pomaga, ekipa też fajna i porządna, chwalona między innymi na tym forum.

Ale

Ale zawsze jest jakieś ale i przestroga dla przyszłych a nawet i aktualnych inwestorów: pilnuj sam albo płać. Koszta nieprzewidziane i nie ujęte w budżecie bolą najbardziej, szczególnie gdy można by ich uniknąć. Pisałem wcześniej, że operator koparki niezbyt umny był i kopał u mnie pod fundament. Kopał jak mu się tam nabrało efektem czego musieli chłopaki lać chudy beton żeby wykop wypoziomować i lekko podnieść. Wiem że zawsze to lepiej niż bloczki murować, ale można było temu zapobiec. Koszta nieprzewidziane w wysokości 3400 zł za chudy beton. I znowu trzeba nadrabiać finansowe straty :).

Ale nawet z porażki uczmy się wyciągać plusy, na plus to że fundament będzie mocniejszy.

Pozdrawiam z USiA Bartek.

fotorelacja żonki:

A tytaj bedzie pokoik na dole, dalej łazienka, a po lewej wejście :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu bedzie kiedyś salon i jadalnia :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

#9 3cio majowa masakra śnieżna i tydzień opóźnieni

Blog:  bartosz--h
Data dodania: 2011-05-07
wyślij wiadomość

3 maja niby zima dawno za nami a u nas napadało 10 cm śniegu. W moim gruncie, głównie glinianym woda stała 2 dni. Dosłownie przez dwa dni nie dało się podejść do wykopu, o wejściu do środka nie wspomnę.

Wczoraj dopiero wypompowaliśmy resztę wody z fundamentu, który teraz musi trochę wyschnąć. Przy okazji okazało się że operator koparki, naprawdę masakra, nie powiem kto żeby się nikt nie wbił na minę przypadkiem. Poziomu nie trzyma wykop nigdzie, różnice myślę że około 30/40 cm między najniższym a najwyższym punktem, teraz chłopaki muszą całe dno wyrównać, wybrać to co spadło pod naporem mokrego śniegu i musimy zalać to chudym betonem żeby lekko podnieść i złapać wszędzie poziom, następnie na to zbrojenie i B-20. Chciałem pominąć te koszta, ale niestety nie było mnie przy kopaniu i teraz za to płacę.

Oby pogoda była łaskawa następne dni, jak już zalejemy ławy to mam nadzieję, że jakoś pójdzie.

5Komentarze
Data dodania: 2011-05-07 08:01:33
Tak to jest!:( samemu trzeba nieustannie wszystkich i wszystko pilnować!..w przeciwnym razie odwalone mamy fuszerki i dodatkowe koszty!:))
odpowiedz
tereska  
Data dodania: 2011-05-07 09:45:10
ja myślę, że już teraz pogoda przestanie nam takie figle płatać :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-07 13:14:32
Pięknej pogody życzę :) najgorsze już za wami,teraz pójdzie wspaniale :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-08 08:52:39
bartosz
mam nadzieję, że już teraz będzie bardziej z górki. Najgorsze, że znów wyjazd, tym razem USA na 2 tygodnie. Ale ma kto pilnować budowy i mam nadzieję, że będzie ok. Pozdrowienia z lotniska w Amsterdamie :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-08 21:41:13
budowanie na odległość
Ekipe masz idealną do budowania na odległość. Ja siedziałem w Chinach, po drodze zaliczyłem przez przypadek Tajlandię a chłopaki w między czasie zrobili więźbę :-) Nic się nie martw, są naprawdę solidni Pozdrawiam K
odpowiedz
bartosz--h
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 78122
Komentarzy: 124
Obserwują: 35
On-line: 9
Wpisów: 52 Galeria zdjęć: 350
Projekt JASKÓŁKA II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Sobótka
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2013 październik
2013 wrzesień
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2012 listopad
2012 październik
2012 sierpień
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2010 grudzień
2010 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik